LPSAT40JD: 40 inch Tow-Behind Spike Aerator Attachment | Shop.Deere.com
Original
LPSAT40JD: 40 inch Tow-Behind Spike Aerator Attachment
Part Number: LPSAT40JD
The right parts for your machine, every time
  • 11 tine stars with 132 sharp points perforate the soil over 2" deep, allowing nutrients to reach the roots
  • The LPSAT40JD is a 40" Tow Behind Spike Aerator to aerate the lawn to help keep the grass vibrant and healthy